my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2018 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Ińsku

 
testy sprzętu nurkowego
testy sprzętu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w północno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

<<  główna strona galerii    

<<   Najlepsze miejsca nurkowe
na terenie Niemiec
    

Kamieniołom AmmelshainMiejscowość: Ammelshain / Naunhof (Sachsen)
Typ zbiornika wodnego: jezioro w kamieniołomie
Głębokość: max 27 m
Napełnianie butli: jest baza nurkowa i możliwość napełnienia butli
Zgłoszenie przyjazdu: wymagane zgłoszenie lub pozwolenie
Nawigacja: Ammelshain (Naunhof): Am Haselberg

OPIS:
Dojazd: A14 Lipsk – Drezno, zjazd Klinga. Ammelshain leży ok. 3 km od autostrady. Trzeba przejechać przez wieś i zaraz za przejazdem kolejowym skręcić w prawo w Altenhainer Straße. Ok. 100 m dalej będzie widać po lewej stronie szyld centrum nurkowego „Tauchsport-u. Naturschutzzentrum Ammelshain” – przed tablicą oznaczającą koniec miejscowości. Nie wolno parkować przy samym kamieniołomie, ponieważ teren jest pod ochroną. Można zostawić samochód przed centrum nurkowym, skąd jest już tylko 100 m ścieżką do brzegu.

Baza nurkowa:
Tauchsport- und Naturschutzzentrum Ammelshain (TaNa)
Altenhainer Str. - 04683 Naunhof OT Ammelshain
Kierownik objektu: Matthias Hunger
Kom.: 0160 – 1553996
Fax: 03431 – 700066

Opłata dzienna: 5,- EUR (2,- EUR dla członków klubu)

Przyjeżdżając w ciągu dnia na parę godzin nie trzeba wcześniej zgłaszać przybycia. Jednak jeśli chce się skorzystać z pełnego serwisu bazy, to lepiej dać znać trochę wcześniej. Zwykle na miejscu ktoś jest, ale zdarza się, że w tygodniu bierze dzień wolny, jeśli dyżuruje przez cały weekend.
Großer Ammelshainer został wydzierżawiony przez Landestauchsportverband Sachsen (LTV Sachsen). Centrum nurkowe jest bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie gości, więc warto spędzić tu więcej niż jeden dzień. W ofercie są porządne kilkuosobowe pokoje, pomieszczenie klubowe, kuchnia samoobsługowa oraz miejsca na przyczepy kempingowe i namioty. Aktualne ceny noclegów można znaleźć na stronie internetowej LTV: www.tauchsport-sachsen.de. Jeśli ktoś jest zainteresowany dłuższym pobytem, należy zgłosić to wcześniej, bo często w weekendy budynek jest w całości zajęty przez większe grupy nurkowe, albo wykorzystywany przez LTV na własne imprezy.

Po zejściu do wody trafimy po lewej stronie na drogę prowadzącą dawniej przez kamieniołom, która biegnie wzdłuż ściany. Ten płaski pas dna o szer. 2-4 m jest zarośnięty piękną roślinnością i zamieszkany przez wiele ryb. Trzeba jednak bardzo uważać: między roślinami można trafić na słupki, które wyznaczały brzeg drogi! Za tą granicą ściana opada do 14 m w dół, a w niektórych miejscach osiąga nawet 20 m głębokości na krótkim odcinku. Maksymalna głębokość kamieniołomu wynosi 29 m. Pod wodą można podziwiać różne urządzenia kopalni, zatopioną na ok. 12 m łódź motorową (na wprost od zejścia), podwodne platformy, dwa wraki ciężarówek na głębokości 26 i 22 m (oznaczone boją na prawo od zejścia) i mnóstwo skał i kamieni. Oprócz tego LVT przygotował specjalną „ścieżkę ćwiczeniową” dla nurkujących w jaskiniach, która znajduje się przeciwnej stronie od zejścia.


670_156.jpg
671_157.jpg
672_160.jpg
673_161.jpg
674_165.jpg
675_592.jpg
676_594.jpg
677_164.jpg
  

 

 


SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164