my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2018 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Ińsku

 
testy sprzętu nurkowego
testy sprzętu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w północno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

<<  główna strona galerii    

<<   Najlepsze miejsca nurkowe
na terenie Niemiec
    

Kamieniołom EckartsbergMiejscowość: Eckartsberg / Zittau (Sachsen)
Typ zbiornika wodnego: jezioro w kamieniołomie
Głębokość: max 17 m
Napełnianie butli: jest baza nurkowa i możliwość napełnienia butli
Zgłoszenie przyjazdu: wymagane zgłoszenie lub pozwolenie

OPIS:
Dojazd: Jadąc A4 w kierunku Zgorzelca należy zjechać na Weißenberg. Dalej przejechać przez miejscowość Löbau do drogi B178 w kierunku Zittau, a wtedy dotrze się bezpośrednio do Eckartsberg. Zaraz po wjeździe do miejscowości należy skręcić w lewo do szkoły nurkowania „Tauchschule am Eckartsberg”.

Baza nurkowa:
Tauchschule am Eckartsberg
Właściciel: Volkmar Elfert
Tel. 03583 - 79 44 72

Godziny otwarcia
Poniedziałek – piątek: od 9.00 do 18.00
Sobota: od 9.00 do 13.00

Jest tu także możliwość napełnienia butli. Nurkowania należy zgłaszać i każdorazowo opłacić.
Opłata: 5,- EUR za dzień

Eckartsberg to dawny kamieniołom, w którym wydobywano bazalt. Jest on długi na ok. 100 m i szeroki na ok. 50 m. Do wody można zejść schodami, a potem wzdłuż pomostu. Ponieważ przy brzegu nie jest zbyt głęboko, więc zbiornik nadaje się również do nurkowania dla początkujących. Jego maksymalna głębokość to ok. 17 m. W płytszej części zbiornika można natknąć się na karpie, szczupaki, sumy, węgorze i bogatą roślinność. Naprzeciw zejścia do wody znajduje się bardzo stroma ściana skalna o rzadko spotykanej strukturze. Nurkując przy niej należy bardzo uważać i schodzić co najmniej na głębokość 8-10 m ze względu na niebezpieczeństwo osypywania kamieni. W zbiorniku na głębokości ok. 10 m, w miejscu oznaczonym liną, znajduje się zatopiony wrak samochodu.
Z kamieniołomu korzystają zarówno szkoła nurkowania jak i klub nurkowy „Tauchclub Zittau e.V.”. Stowarzyszenie wydzierżawiło zbiornik wodny i zbudowało nad jego brzegiem budynek klubowy, w którym znajdują się m.in. kompresor i toalety. Teren jest przez nich użytkowany od maja do września, a w weekendy jest otwarty budynek klubowy. W tygodniu i w soboty można zgłaszać chęć nurkowania w szkole nurkowania „Tauchschule Elfert” w godzinach jej otwarcia. W sobotnie popołudnia i niedziele przy znośnej pogodzie zwykle ktoś z klubowiczów jest na miejscu i wtedy nie ma problemu ze zgłoszeniem się. Jednak lepiej wcześniej zadzwonić, ponieważ nie ma gwarancji, że klub będzie czynny, kiedy tam przyjedziemy. Należy dzwonić bezpośrednio do budynku klubowego na nr tel. 03583/794471.


678_e.jpg
679_ee.jpg
680_eee.jpg
681_eeee.jpg
682_eeeee.jpg
683_eeeeee.jpg
2468_10585544.jpg
2470_10585648.jpg
  

 

 


SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164