my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2018 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Ińsku

 
testy sprzętu nurkowego
testy sprzętu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w północno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

<<  główna strona galerii    

<<   Najlepsze miejsca nurkowe
na terenie Niemiec
    

Kamieniołom Haustein

Miejscowość: Steina / Pulsnitz (Sachsen)
Typ zbiornika wodnego: jezioro w kamieniołomie
Głębokość: max 32 m
Napełnianie butli: jest baza nurkowa i możliwość napełnienia butli
Zgłoszenie przyjazdu: wymagane zgłoszenie lub pozwolenie

Położenie: kamieniołom położony po prawej stronie od autostrady A4 na Drezno obok miejscowości Pulsnitz, w miejscowości Steina.

Baza nurkowa: jest to baza obsługująca również kamieniołom Prele. Doskonale wyposażona w sprężarki, sklep i wypożyczalnię sprzętu nurkowego, łazienki i kuchnię, miejsce, gdzie można usiąść nad samą wodą pod dachem, miejsce na grila, ognisko. Duże pole namiotowe, kilka domków do wynajęcia. Na terenie można podziwiać przewoźny basen dla najmłodszych adeptów nurkowych, odbywają się tu często imprezy nurkowe połączone z promocjami, naukami pływania i koncertami. Całodzienna opłata za nurkowanie w kamieniołomie.Wejście do kamieniołomu - tuż przy bazie, po stromych metalowych i wąskich schodkach, około 6m w dół. Przy brzegu wąska półka skalna o głębokości około 0,5-1m gdzie można założyć płetwy i sprawdzić sprzęt.

Po zanurzeniu: zaraz po zanurzeniu ściana opada pionowo w dół do około 30m. Liczne półki i załomy są bardzo ciekawym miejscem gdzie można spotkać masę ryb i raków. Ściany opadają tarasami co stanowi bardzo ciekawy widok. Na prawo i lewo od wejścia ściany bardzo podobne, z półkami, można znaleźć kilka poręczówek prowadzących do najgłębszego miejsca - 32m oraz do kilku zatopionych po lewej stronie od wejścia drzew. Nie ma tu żadnych sztucznych atrakcji nurkowych, sama przyroda. Kamieniołom mały, uroczo położony wśród drzew, niestety ze względu na ilość ryb jest również ulubionym miejscem wędkarzy siedzących po drugiej stronie od wejścia do wody całą dobę. Należy sczególnie uważać na żyłki i haczyki nocą, kiedy to potrafi ich być naprawdę wielu.

Woda: uzależniona od pory roku, kamieniołom stosunkowo stary i zarastający roślinnością. Do 5-7m woda z widocznością do 10m, potem do samego dna widoczność drastycznie spada do 1-2m a woda ma kolor herbaty.

Fauna i flora: ilość raków potrafi zaskoczyć, wielkie okonie ciągnące do światła latarek, liny, szczupaki, płocie. Krąży opowieść, ze można tu spotkać suma o potężnych rozmiarach. Roślinność piękna na lewo od wejścia do głębokości 5m na pólkach skalnych. Głębiej roślinności nie ma, dalej opływając kamieniołom - ze względu na wędkarzy należy uważać!! można znaleźć kilka miejsc z ciekawą roślinnością i oazami dla ryb.
Kontakt: www.aquapur.de

materiały i zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości www.bulbul.pl

699_st1.jpg
700_st2.jpg
701_st3.jpg
702_st4.jpg
703_st5.jpg
704_st6.jpg
705_st7.jpg
706_st8.jpg
707_st9.jpg
708_st10.jpg
709_st11.jpg
828_plan-Steinaa.jpg
  

 

 


SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164