my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2018 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Ińsku

 
testy sprzętu nurkowego
testy sprzętu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w północno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

<<  główna strona galerii    

<<   Najlepsze miejsca nurkowe
na terenie Niemiec
    

Kamieniołom KönigshainMiejscowość: Königshain / Görlitz (Sachsen)
Typ zbiornika wodnego: jezioro w kamieniołomie
Głębokość: max 33 m
Napełnianie butli: nie ma możliwości
Zgłoszenie przyjazdu: wymagane zgłoszenie lub pozwolenie

OPIS:
Dojazd: Jadąc A4 Dresden-Görlitz zjechać w lewo na rozjeździe do Niederseifersdorf w kierunku Reichenbach/Löbau i od razu znowu w lewo do miejscowości Arnsdorf. Przejechać przez Arnsdorf nie zbaczając z głównej drogi, a potem minąć Hilbersdorf. Ok. 8 km dalej leży Königshain.
Z centrum Görlitz wyjechać w kierunku na Klinkum (wyjazd z miasta) i potem do Girbigsdorf. W miejscowości Gibirgsdorf skręcić w lewo i potem w prawo zgodnie z kierunkowskazami do Königshain.

Baza nurkowa: brak
Można jednak skontaktować się ze stowarzyszeniem TC Görlitz e.V.
Przewodniczący stowarzyszenia: Stephan Truöl
Zastępca przewodniczącego: Dieter Kpie
Kontakt: info@tc-goerlitz.de, www.tc-goerlitz.de

Opłata nurkowa: 5,- EUR od osoby za dzień
Przybycie należy zgłosić co najmniej 14 dni wcześniej na adres info@tc-goerlitz.de, ponieważ teren jest zwykle zamknięty, a wpuszczenie pojazdów i sprzętu wymaga odpowiedniej organizacji. Miejscem zbiórki jest publiczny parking przy dworcu Königshain.

Jeżeli jadąc z Görlitz przez Girbigsdorf do Königshain i tam w kierunku północnym przekroczy się tory w kierunku Museum Wydobycia Granitu, to po lewej stronie trafi się na ukryte w lesie dwa zbiorniki kamieniołomu Königshain. Kamieniołom znajduje się na terenie parku przyrodniczego i jest pod ochroną. Właścicielem kamieniołomu jest stowarzyszenie TC Görlitz e.V..
Od jakiegoś czasu kamieniołom jest dostępny także dla osób spoza stowarzyszenia, ale tylko w określonych terminach. Osoby te mogą nurkować w jeziorze w weekendy i tylko po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu. Terminy są podane na stronie stowarzyszenia. Nie wolno nocować nad kamieniołomem, ani też wjeżdżać nad jego brzeg samochodami. Auta należy zostawić na publicznym parkingu. Żeby podjechać bliżej jeziora, należy uprzednio uzyskać zgodę klubu. Obowiązuje całkowity zakaz parkowania na sąsiedniej parceli, a drogą leśną można się przemieszczać z prędkością nie większą niż 7 km/h. W przypadku naruszenia któregoś z zakazów, otrzymuje się całkowity zakaz wejścia na teren kamieniołomu.
Pod wodą, w wielkim zbiorniku znajduje się mnóstwo kopalnianych urządzeń jak wagony-platformy, wózków suwnicowych, czy mała pompownia, ale leży tam też np. stary motor marki Jawa. Maksymalna głębokość zbiornika to ok. 32-33 m w zależności od poziomu wody. Najniższy punkt przesmyku w kształcie litery V, który prowadzi do mniejszego zbiornika, znajduje się na głębokości 15 m. Mały zbiornik zarasta bajkowy las z masą drzew, ich częsci, konarów i gałęzi. Wejście do zbiornika ułatwiają nowo wybudowane schody, które sięgają aż do samego lustra wody.

729_kon.jpg
730_kon1.jpg
731_kon2.jpg
732_kon3.jpg
733_PIC_000001.JPG
736_PIC_000017.JPG
737_PIC_000018.JPG
738_PIC_000019.JPG
  

 

 


SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164