my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2018 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Ińsku

 
testy sprzętu nurkowego
testy sprzętu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w północno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

<<  główna strona galerii    

<<   Najlepsze miejsca nurkowe
na terenie Niemiec
    

Kamieniołom Luise


Miejscowość: Bischheim / Haslich (Sachsen)
Typ zbiornika wodnego: jezioro w kamieniołomie
Głębokość: max 30 m
Napełnianie butli: jest baza nurkowa i możliwość napełnienia butli
Zgłoszenie przyjazdu: nie wymagane zgłoszenie lub pozwolenie

Położenie: kamieniołom położony po prawej stronie od autostrady A4 na Drezno obok miejscowości Pulsnitz, w miejscowości Haslich tuż obok kamieniołomu Prelle i Oberprelle.

Baza nurkowa: tym miejscem opiekuje się baza TBLS mająca siedzibę w Haslich nieopodal kamieniołomu. Teren przy wodzie nie posiada żadnych udogodnień dla nurków, nie ma miejsca na grila, rozbicie namiotu ani sanitariatów. Jedynie tabliczka informująca o konieczności dokonania opłaty do TBLS za nurkowanie w kamieniołomie świadczy o fakcie, ze kamieniołom ma opiekuna. Jednakże sama baza w mieście prowadzi szkołę nurkową, ma kompresory do ładowania butli i wypożycza sprzęt.

Wejście do kamieniołomu: teren nieogrodzony, można podjechać prawie do samej wody samochodem, rozpakować sprzęt i zostawić auto na dzikim parkingu tuż przy wejściu do wody. Wejście do wody łatwe, nie ma konieczności znoszenia sprzętu, jest płaskie i wygodne. Mocno muliste dno przy samym wejściu ustępuje miejsca w miarę głębokości.

Po zanurzeniu: główne miejsce nurkowe to trasa wzdłuż zachodniego brzegu, gdzie na wprost dno opada stopniowo pólkami do 25m, następnie jest ciekawy głęboczek opadający na około 35m gdzie ze względu na stosunkowo małą przejrzystość wody panują ciemności. Wracając do wejścia posuwamy się przy samej ścianie kamieniołomu gdzie można podziwiać liczne wielkie głazy tworzące ciekawe "groty" oraz zatopiony las. Mnóstwo małych okoni, płotek. Miejsce raczej dzikie i widać już wiek kamieniołomu - duża mulistość i osady na dnie. Brak jakichkolwiek atrakcji dodatkowych - akwen naturalny.

Woda: w porównaniu z innymi kamieniołomami w okolicy znacznie mniejsza widoczność. Woda ciemna, z dużą ilością glonów. Widoczność około 5-10m lecz nie jest to woda krystaliczna. Na głębokości 35m również nie osiąga oczekiwanej przejrzystości.

Fauna i flora: przy zatopionym lesie, zajmującym praktycznie całą prawą stronę od wejścia do wody, masa małych i średnich okoni i płoci. Spotkać również można krąpie i niewielkie szczupaki. Roślinność porostowa, dużo glonów i ciągnących się wzdłuż brzegu trzcin.
Kontakt: www.oktopus-unterwassersport.de

materiały i zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości www.bulbul.pl

739_lu.jpg
740_lu1.jpg
741_lu3.jpg
742_lu4.jpg
743_lu5.jpg
744_lu6.jpg
745_lu7.jpg
746_lu8.jpg
747_lu9.jpg
748_karte_luise.jpg
819_Luise_01.jpg
820_Luise_08.jpg
821_Luise_10.jpg
822_Luise_12.jpg
823_Luise_11.jpg
824_Luise_13.jpg
  

 

 


SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164